Upprop: Stoppa Lena Eks utrotning av den svenska vargstammen!

WOLF ARMY SWEDEN UPPMANAR TILL ATT STOPPA MILJÖMINSTERN OCH TILLIKA JÄGAREN LENA EK´s PLANER PÅ ATT UTROTA DEN SVENSKA VARGSTAMMEN!!!

 

Sverige har blivit hårt kritiserade av EU för jakt på varg, så hårt att den förre miljöministern var tvungen att byta namn på den från licensjakt till utökad skyddsjakt

Jägaren, centerpartisten Lena Ek struntar nu i att Sverige dras inför rätta i EU domstolen för jakt på en utrotning hotad art, och byter namn på jakten till urvals jakt!

Man har inte tagit hänsyn till den nationella valkommittén. 

Man har inte tagit hänsyn till att den inavlade vargstammen  består av för få vargar.

Man har inte tagit hänsyn till bevarande organisationerna.

Man döljer för att meningen "Sätta in varg " betyder skjuta dom året efter.

Man har inte tagit hänsyn EU´s art och habitat direktiv.

Hur ska någon jägare kunna skilja en inavlad varg från en icke inavlad????

Detta blir tyvärr slutet på den svenska vargstammen.

Låt inte jägarförbundens strypkoppel på Naturvårdsverket och regeringen sitta där utan organisera er, skriv på. Visa Ek att vi vill ha en fri och levande och frisk vargstam!
SKRIV PÅ!
SPRID!

HÅLL KOLL PÅ VÅRA HEMSIDA, FÖR VI TÄNKER INTE SITTA STILLA OCH TITTA PÅ NÄR DEN SKRIKIGA JÄGARKÅREN UTROTAR VÅRA VARGAR!!!!!!!

 

http://www.wolfarmysweden.org/

Initiativtagare: Ewa Danielsson

 

 

Undertecknas

Fyll i formuläret nedan och klicka på "Skriv på uppropet!" för att underteckna ovanstående upprop. Namn och ort är obligatoriska uppgifter.

Du får gärna uppge din e-postadress och eventuell hemsida. Din e-postadress visas inte för andra besökare, men du kan komma att få nyhetsbrev av uppropets initiativtagare. Om du har en gravatar så syns den vid din underskrift.

 

Namn (och titel):Ort:
E-postadress:Hemsida:

 

1.Ewa Danielsson
haninge
2.Jimme Persson
Lyckeby
3.Bibi Noris
Västerås
4.Per Dunberg
Lidingö
5.SWL Kaj Dalfall
Riddarhyttan
6.Axel Skough, Systemingenjör
Norrtälje
7.Pia Styrman
Älvkarleby
8.Urban Karlsson
Åkersberga
9.Susan Rosén
Linköping
10.Susanne Olsson
Eskilstuna
11.Ing Anders Broman
Åkersberga
12.Erika Brink
Kalmar
13.Mrs Yvonne Aloba
Atlanta
14.Laila Willén
Tärnsjö
15.Satu Kyrö
Söråker
16.Ninni Erlandsson
Borås
17.Karl-Olof Lassen
tomelilla
18.Kim Storlöpare
Borås
19.Olof Friström
Hölö
20.Inger Malmström
bälinge
21.Wiola Rosén
Linköping
22.Lena Zakrisson
Visby
23.Lotta Friström
Södertlje
24.Ann-Charlotte Nilsson
Umeå
25.Lena Lindahl
Falun
26.Eva Akinvall
Vänersborg
27.Nicklas Brännström
Linköping
28.Jeanette Widh
Katrineholm
29.Freki Jungnickel
Tidaholm
30.Mikael "Smirre" Westergren (Furrie)
Hässleholm
31.Marianne Lindblom
Indal
32.fil.kand Ylva Nord
Stockholm
33.Gabi Kerker
Hasselfors
34.Kim Aronsson
Dalarna
35.Göran Ericson Hanterare
Norrtälje Sweden
36.Yvonne Stridsberg
Storvik
37.Peter Fahlcrantz
Löddeköpinge
38.Ingela Bergström
Åkersberga
39.Ann Blom
Värmdö
40.Lin Rylander
Lilla Edet
41.Lena
Malmö
42.Anne Lie
Norge
43.Åsa Olsson
Åkarp
44.Gösta Warolin
Gråbo
45.Ewa Christiansen
Borlänge
46.PETER KOLMODIN CHIF
STALLARHOLMEN
47.Susann
Munkedal
48.Sonny Stolt
Vartofta
49.Siri Alnæs
Algarheim. Norge
50.eni
malmö
51.Dennis Holmberg
Oslo
52.Jessiebelle Bexarve
Stockholm
53.Alexander Johansson
Lidköping
54.Erik Öberg
Jönköping
55.Helene Persson
Grästorp
56.Mak
Denmark
57.Andreas Johansson
Malmö
58.Magnus Wassborg
Eksjä
59.Mats Carnmarker
Garsås
60.Rina Nilsson
Osby
61.devis lupo zanon
valenza, italy
62.Mr Wayne Roberts
Australia
63.Kjell Høiby
Koppom
64.Ashley Pinfield
Canada
65.sandra strömqvist
löttorp
66.Rose-Marie Sundlöf
Järfälla
67.Evelina Olsson
Bollnäs
68.Herr José-Luis Jorge Blanchot
Göteborg
69.bitte
stockholm
70.mona johnsson
göteborg
71.kim nahlin
bollnäs
72.Eileen Crossman
USA
73.Angelica Hansson
Malmberget
74.Jason Siddall
UK
75.Cihan Ertas
Gävle
76.Hambalkó Róbert
Hungary
77.Per Asp
Junsele
78.Yvonne Eriksson
Stockholm
79.Ida Reshagen
Borlänge
80.David Matser
Heelsum
81.Ms Ros Altaira
Exeter, UK
82.Kent Berg
Göteborg
83.Erik Andersson
Järna
84.Frej von Fräähsen (partiledare)
Göteborg
85.Shahab Abedian
Stockholm
86.Seppo Koivula
Eskilstuna
87.Karin Sivertsen
Skultuna
88.mona setzer
jönköping
89.Hamik
Stockholm
90.Jonas Fransson
Fristad
91.Annelie Lindström
Vällingby
92.Anneli Björkman
Linköping
93.Sven-Olof Järn
Södertälje
94.Sören Östberg
Smedjebacken
95.Kristian Littke
Hjälteby
96.Hillevi Lööw
Flen
97.Catarina Högblad
Filipstad
98.Kent Hasselgren usk
Säffle
99.Kristina Bång
Hyltebruk
100.Jesper Ställberg
Borlänge
101.Anna
Genarp
102.Bodil Fryksén
14950 Nynäshamn
103.Bengt Fredriksson
Vikmanshyttan
104.Robin Christensen
helsingborg
105.Naveen
India
106.Cey Forschner-Hell
Borlänge
107.Carina Eklund
Sundsvall
108.Sveda
Sigtuna
109.Nils-Arne.Nordlander
Köpmanholmen
110.Fredrik Lövdahl
Sigtuna
111.Christina Alv-Iversen
Ängelholm
112.richard dehnisch
stockholm-orrtäljr,rävlanda
113.gunilla
västerås
114.kicki.j
växjö
115.Jorma Kortelainen
Köping
116.Linda Svensson
Göteborg
117.Lars Persson
Uppsala
118.Cristina Persson
Uppsala
119.GORDON
WILSON
120.Nathalie Aronsson
Dalarna
121.Lise- Lott Järvklint Griph
Ljusdal
122.Susanne Fallkvist
Tenhult
123.Jan Dahlstrand
Järna
124.Per Ingebrigtsen
norge
125.johan rosell
hässelby
126.Göran Nilsson, Socionom
Trelleborg
127.Inger Hansson
Hudiksvall
128.Carina Larsson
Borlänge
129.Hans
ludvika
130.Kristina Hallin
Horndal
131.kristina larsson lärare
trensum
132.Snezana Rovcanin
Ystad
133.Markus Konradsson
Rolfstorp
134.Thomas Bergqvist. Designer
Göteborg
135.Åsa Persson
Stockholm
136.Ann Simonsson
Karlshamn
137.Mikael Bonden Dahllöf
Sättra
138.Mikael Persson
Vittsjö
139.Jan-Åge Slåtsveen
Hedmark Norway
140.Christine Bagger Samhällsparasit enligt borgarpacken
Skinnskatteberg
141.Alexander Thomas
Creighton
142.Maj Fälling
Deje
143.Sofie Persson
Stockholm
144.sylvie manley
indonesia
145.Lisa Stjernström
Visby
146.Ove Hjort
Nynäshamn
147.Masse Nilsson pensionär
Kungsör
148.Lilolemor Nordh
Enköping
149.Marie Sigvardsdotter
Malmö
150.Annbritt
Västerås
151.Agneta Persson
Tingsryd
152.Johan Maltesson
Kristianstad
153.Ingalill Axelsson
Norberg
154.Jennie Alkell
Solna
155.Annki
Kalix
156.Berit Renberg
Hedemora
157.Nina Nord
Deje
158.Carl Lindblad
Falun
159.Ingrid
Ronneby
160.Susanna Lühr
Helsingborg
161.Lotta Lidgren
Rimbo
162.veronica
rimbo
163.Dan Nilsson
Stockholm
164.Andreas Johansson
Malmö
165.Erik Malmström
Bälinge
166.Ravn Rasmussen
Sundsvall
167.Gunilla Falk
Bredared
168.Orvar Säfström
Stockholm
169.Susanne Edlund
Sundbyberg
170.Mattias Boström
Skutskär
171.Lotta (lantbrukare)
Gagnef
172.Annica Herrloff hemmafru
Lammhult
173.May Murphy
Västerås
174.Ellinor Fahl
Stockholm
175.Mille Mehlis Travtränare
Hudik
176.Fredrik Holmberg herr
Säve
177.Caroline Bandgren
Göteborg
178.Niklas Söderlind
Örebro
179.Herr Jimmy Magnusson
Frövi
180.Myrna Wahlström
Farsta
181.Anders Nilsson
Sjöbo
182.Glenn Lee Mcmaster
Norge
183.Joel Söderlind
Örebro
184.Bitte Sörensen
Mariestad
185.Martina
Sandviken
186.Carolyn Belgrave Rappestad
Kolmården
187.Felicia Lopez
Stockholm
188.Pia Hedqvist
Filipstad
189.Mariah Sitaric
Boxholm
190.John Lundmark
Ystad
191.Christian Körner
Sockholm
192.BRW Ledin
Gotland
193.Lena Karlsson
Hasslö
194.pelle haglund
Stockholm
195.muffings
Landskrona
196.sofia lindberg
hindås
197.Michael Karvonen
Eskilstuna
198.Liselotte Sager
Jönköping
199.Eva-Lena Christensen
Karlskoga
200.Jonnie Nilsson
Helsingborg
201.Emma Andersson
Borås
202.Clay Engberg
Sundsvall
203.Ewa Dillberg
Falun
204.Lia-Maria Björnfot
Falun
205.Phil
St-Arnaud
206.Tanja Elin Aamo
Norge
207.tina
middelkoop
208.Gaynor Richards
UK
209.Ingela Björn
Stockholm
210.frances
mcgrady
211.Carina Lintula
Mäntyharju, Finland
212.Eva Rehnholm
NORRTÄLJE
213.Mikael Larsson
Sandviken
214.jacobsen harry
karlstad
215.FOX WINTER WOLF
BELGIUM
216.Åsa tibblin
Gråbo
217.Anna Ljusell
Sandviken
218.frances mcgrady
annbank
219.Anne Holmberg
Köpenhamn
220.Nick K. van Hackfort
Heino
221.dagmar oest
72250 Freudenstadt
222.mats holmqvist: arbetslös
borrby
223.Johanna Carlsson
Falun
224.Hilde Aaseth
Hedmark kommune, Norge
225.Åsa Iggström
Järvsö
226.Rainer Kujala
Borlänge
227.Monica Englund
Falun
228.AnScheffermeyerne
Belgium
229.Jennifer Eason
USA
230.Conny Sjöström
Vingåker
231.Mats Skålberg
Köping
232.Björn Z Zareliuz viltvårdare !!!
Hammarstrand
233.Agneta Ericsson
Bandhagen
234.ingrid lecander
hjo
235.anya klöfving
stockholm
236.Anders Johansson
Malmö
237.Marie Siegers
Sollentuna
238.Gert Andersson
Vara
239.Maria Löfgren
Gävle
240.Kathleen
Schormann
241.Fredrik junström
Motala
242.Monika Lorentzon
Ronneby
243.Christian Romano
Uppsala
244.Sonja Esell
Sandhult
245.Henrik Ståhlstierna
Trelleborg
246.Erik Aaseth, IT-konsulent
hedmark, Norge
247.Michel Godbout
Grand Falls New Brunswick
248.Mrs Fiona Flanagan
Vara
249.Frances Nyborg
Bandhagen
250.Petra Sahlström
Vara
251.Andreas Lindholm
Borlänge
252.Mikael Albers (DIT)
Huddinge
253.Maggie Vikberg
Dalarna
254.Tom Birkeland
Göteborg
255.Pam Mistretta
USA
256.jonas lönngren
hägersten
257.Jan-Assar Laine, rockstjärna
Linköping
258.Donna Musselman
pennsylvania
259.sylvi shayl
Australia
260.Boel Wanjeskog
Vinslöv
261.Kicki Lindberg
Umeå
262.Lisa Nilsson
Stockholm
263.Jörgen Pettersson
Fagersta
264.Harry Eriksson ,Pensionär
Virsbo
265.Franziska Wilhelm
Härnösand
266.Håkan Sjöström
timrå
267.inger morgan
trollhättan
268.marie larsson
borås
269.Jan Larsson
Lidköping
270.Jonny Gustavsson
Råda
271.Linda Bijl
Råda
272.Markus Mattsson
Norrtälje
273.Gert Hellström
Halmstad
274.Heidi Bärnholth
Halden
275.Mats
falun
276.Johanna Montonen
Mariestad
277.Y Öhrnell
Vikarbyn
278.Robin Högblad-Davarzan
Filipstad
279.Stefan Andersson
Mölndal
280.Lena Mikker
Älvdalen
281.Ann-Christin Andersson
Eskilstuna
282.Roland Säfström
Ovanåker
283.Viveka Säfström
Ovanåker
284.Rosina Nicolaisen
stockholm
285.Hoffe Hundinstruktör
Stockholm
286.Mia Hofmeijer
Stockholm
287.Margaretha Lillan Hägglund
Heby kommun Östervåla
288.Gunilla Björkegren
Karlstad
289.Pernilla hedblom
Jädraås
290.Lena Laird
Åkersberga
291.Mia Nordqvist
Värmland
292.Sarah Pettersson
Mariestad
293.Reine von Börtzell
Åkersberga
294.Ulrika Martens
Linköping
295.Ms Åsa Andersson
Västerås
296.Åsa Andersson
Västerås
297.Stella Antonogiannaki
Sigtuna, Stockholm
298.Erik Persson psykoterapeut
Älmeboda
299.Pia Kin
Sverige
300.Jeanette Ström
Hässleholm
301.tonie klingström
deje
302.Lena Lillalo
Mariefred
303.Helena Hrach
Sala Västerås
304.Gilbert Olsson
Ludvika
305.kaisa
Stockholm
306.Frank Bendiksen
Grängesberg
307.Jorge olivares rivas
Bromma
308.Anders Morke
Nyköping
309.Gunnel Öberg
Västerås
310.Hampus
Malmö
311.Sussie Fredriksen
Haninge
312.Nils-Åke Friman
Bellö, Hjältevad
313.Js Angela
Prague
314.Leif Holst
Katrineberg
315.Lars Ginér
VARBERG
316.Johan Gullberg
Bollnäs
317.Susanne Lindkvist
Mörbylånga
318.Tabita Toivonen
Motala
319.Gunilla Eriksson
Bollnäs
320.jeanette tibbs
kristianstad
321.Cecilia Lundborg
Sala
322.Magnus Bergström
Uppsala
323.Yvonne Lindgren
Norrtälje
324.Louise Bergström
Danderyd o Jämtland
325.Hans Lindholm
Mörsil
326.Mona Sipinen
Stallarholmen
327.Penny Hansson
Eskilstuna
328.Ankie Ellajdel
Tyresö
329.Mikael Adolfsson
Karlskoga
330.Martin Fälthammar
Stockholm
331.Tomi Bijl
Råda
332.Renate Piosek
Mölndal
333.Roger Skoglund
stockholm
334.Fredrik Åberg
Mjölby
335.Monica B Jakobsson
Stockholm
336.Niklas Wengström biolog
Angered
337.Nora Eklöv
Kalmar
338.Carl Sandström
Göteborg
339.Owe Nordin, jur.kand
Virsbo
340.Ylva Jon
Uppsala
341.mona
thailand
342.Jessica Eng
Älvkarleby
343.Lisbeth Bengtsson
Värmlands Nysäter
344.Ulrika Jansson
Uppsala
345.Mikael Atterby
Ingarö
346.Helene Friström
oskarström
347.Marie Brodén
Limhamn
348.Ingela Rönnqvist
Österbybruk
349.Maria Carlson
Täby
350.Birgitta Ahlskog Larsson
Mjölby
351.Siri Randtun
Brumunddal
352.Christer Wilhelmsson
Tavelsjö
353.Julie Coucheron-Aamot
Oslo
354.yvonne carlström
eskilstuna
355.urban prytz journalist
Visby, Gotland
356.Tommy Nordström
Fagersta
357.Olga Karlsson
Stockholm
358.Lisbeth Ripatti Fru
Hallstahammar
359.Mia Granberg
Fränsta
360.Kristina
Västra Frölunda
361.Kristina Sperling
Västra Frölunda
362.evamarie atle
ronneby
363.Thord Pettersson
hällefors
364.Annette Laird
Åkersberga
365.Alice Tross
Hedemora
366.Johanna Sörensdotter
Transtrand
367.mr. ray wheeler
england
368.Bodil Robertsson
Stockholm
369.Kalle
Uppsala
370.Anna Wennberg
Uppsala
371.Mimmi Forslund
Hudiksvall/Nacka
372.Jessica Månsson
Motala
373.Maritza Nyholm
Stockholm
374.Inger Sjöberg
Götene
375.Inger Davidsen
Malmö
376.Dr Jan Alvar Lindencrona
Åkersberga
377.Malin Agrell
Munka-Ljungby
378.Cecilia Follinger
Göteborg
379.Tobias Olsson
Vänersborg
380.Annelie Sundström
Tumba
381.Håkan Lindén
Jönköping
382.Sven-Erik Berg
Orsa
383.Annelie Persson
Hovmantorp
384.Magnus Jonsson
Älta
385.ewa oscarsdotter
nybro
386.Alessandra
Naples
387.Monica Strande
Malmö
388.Andreas
Severin
389.Jerry Sjödin
Västervik
390.Gabriella Grothenstam
skogås
391.Anna-Karin
Lomma
392.Peter Holmström
Nyköping
393.Katerina Sjöberg
Skruv
394.Varga Nyman
Skarpnäck
395.Per Lissel
Gävle
396.Håkan Liberg
Falköping
397.Rasmus Hansson
Stockholm
398.Iza
Jönköping
399.Laila kankaansivu
Skene
400.Marie Schröder
Fjärdhundra
401.Ingela Rappmann Merits
Gbg
402.maria bengtsson
skene
403.Kalle Ljungberg
Nol
404.lena ohlsson Socionom
Kristianstad/Hagfors
405.Nils Ahl
Göteborg
406.Anna Jonsson
Kåge
407.Pia Goldring
Söderbärke
408.Camilla Torsander
Skövde
409.Madeleine Renko
Borås
410.Michael Green
Solna
411.Pirjo Sundqvist
Stockholm
412.Oscar Brandin
Trosa
413.Martina Stenlund
Göteborg
414.Christine Nilsson
Sösdala
415.Mattias Kalander (Pianopedagog)
Malmberget
416.Lisa Karlsson
Brottby
417.Lina Yttergård
Arnbo
418.Erika
Milan
419.Janne Gladsö
Färnäs
420.Kim kregler
Danmark. Holbæk
421.yvonne almer butikschef
skärholmen
422.Anna-Stina Johansson, författare
Örträsk
423.Sara Svensson
Reftele
424.Birgitta Hellberg
storfors
425.Susanna
Luleå
426.Elisabeth
34037 Torpsbruk
427.Gunilla Norberg
Hallstahammar
428.suzanne mellde
frillesås
429.Bojen Liljeholm
Hallstavik
430.Meryl Andreassen
Uppsala
431.Pernilla Axelsson
Nacka
432.Pierre Larsson, driver familjehem
Sala
433.Mikaela Eberheim
Örebro
434.kristina navarro
väring
435.Lydia
Hayles
436.Anna Wallin
Lindome
437.Vivian matheussen
Stockholm
438.Linda Matiasson Persson
Göteborg
439.Ann Lundö
Aalborg
440.Anette Johansson
Österåsen
441.Sven-Emil Johansson
Örträsk
442.Anna-Lisa Johansson
Örträsk
443.Sara Olsson
Heby
444.Yvonne Ehrencrona
Stockholm
445.Eivor Sundström
Älta
446.Jenny Alvehed
Floda
447.eric harris,chaffis
älvdalen,dalarna
448.Vincent D. Cornish
USA
449.Cecilia Bednarz
Strängnäs
450.Carina Maxstadh
Forshaga
451.Linnéa Lind
Kalmar
452.Johan Eklund
Bagarmossen
453.Torbjörn Nilsson
Skiptvet
454.Hannah Milton
Vimmerby
455.Annika Berntsson
Stenungsund
456.lena jansson
sala
457.Elisabeth Hellman
Norrköping
458.Christiane Kieburg
Berlin
459.yvonne jansson
stockholm
460.helena lindkvisty
jönköping
461.solveig karlsson
hallstahammar
462.Sara
Stockholm
463.Sandra Larsson
Småland
464.David Scarface Olsson
Floby
465.Lotta Karlsson
oskarshamn
466.Daniel Wahlgren
Stockholm
467.Tove Back
Mantorp
468.Maria Jonsson
Storfors
469.Bosse Johansson
Ronneby
470.jane petersson
stockholm
471.Robert Wiklund
Sandviken
472.hilda
helsing
473.claes claeson
mohlm
474.Peter Ehrenborg, lärare
Åsa
475.Bengt Lantz
Riala-Sättra
476.Lars-Håkan Liljestrand
Uttran
477.Hr Finn Jensen
Skurup
478.Katrin Karlsson
Örebro
479.einar
kleiveland
480.John Willy Hofsvang
Oslo
481.Frk Cecilia Bengtsson
Genarp
482.Elisabeth Siivonen
Norrköping
483.pia nilsson
malmö
484.Lotte clemen
Gøteborg
485.E Hansen
Stockholm
486.Yvonne Hedlund
Stockholm
487.Yvonne Ingridsdotier urbansociolog
Stockholm
488.Sabina Larsson
Norrtälje
489.Elisabeth Larsson
Norrtälje
490.Jan Thygesson
Norrtälje
491.Stefan Larsson
Norrtälje
492.Per-Göran Liljestrand
UpplandsBro
493.Maria Jonsson
Nossebro
494.Jimmy Olsson
Nossebro
495.Robin Hofström
Norrtälje
496.Amelie Jakobsson
Gävle
497.Varja
Skurup
498.Linda p
Eksjö
499.Katjah Hentilä
Ramnäs
500.Madeleine Wallin
Höör
501.Fredric Olofsson, Ungdomskonsulent
Malmberget
502.Marit Carselind, Samordnare Omsorgen
Österskär
503.susanna renström
matfors
504.Susanne
Danmark
505.June Hovelsås
Arboga
506.Mattias Axell
Stockholm
507.Jessica Arvidsson
Eksjö
508.Linn Broström
Uppsala
509.Malin Lindberg
Umeå
510.Charlotte Wardin
Helsingborg
511.Filip Wallmark
Umeå
512.Anders Larsson
Yxlan
513.Susanne Berglöf
hofors
514.Anki Franzén
Lidingö
515.Annika Karlsson
Kungsör
516.Gustav Lundberg
Åkersberga
517.Runi Öberg
Vinninga
518.Birgitta Eken
Helsingborg
519.Madelene Dahlin
Mariestad
520.Lina Brundell
Strömstad
521.Shaya Kaumer
Ljusdal
522.Ros Marie Johansson
Rävlanda
523.Ingemar Eklund
Kalmar
524.ewa hjälm
Tollered
525.Eva Mindesparr
österåker
526.Suzanne Blomström
Östersund
527.Karoline Pauli
Nacka
528.Elin Lindström
Sandviken
529.Erika Laur
Åkersberga
530.niclas malmström
ljungstorp
531.Camilla Hansson
Skåne
532.Marie-Louise Bydén-Bergstedt
Högsby
533.Jenny Engström
Göteborg
534.Johann Tiger
Göteborg
535.jeanette strömberg
ramsele
536.Kate Stevenson
Gunnarskog
537.Roger Jönsson
Ystad
538.Gunhild Thidholm
Mariefred
539.Lars Eriksson Smed
Järvsö
540.rose-marie nilsson
Jörlanda
541.Jonas Gruvaeus
Stockholm
542.Nadja Gruberg
Stockholm
543.Kim Alfredsson
Vänersborg
544.Åsa, creative director
Sundbyberg
545.Birgitta Pettersson
Hedemora
546.Per Eriksson
Linköping
547.Johan wadström
Nyköping
548.Micky van den Bosch
Löddeköpinge
549.Eric Ericson
Simrishamn
550.mikael brink
kalmar
551.Pia Swedberg
Norrköping
552.Eva Söderberg
Hässelby
553.Thomas Nordlander Regissör
Göteborg
554.Alexander Olsson
Lund
555.Helene Svensson
Stockholm
556.Svein Sørli
Aurdal
557.Therese Willes
Farsta
558.Monica Svalfors
Stockholm
559.Bertil Breife
Mörbylånga
560.Ove Hellström
Hammarstrand
561.Mikael Eriksson
Linköping
562.Gabrielle
Örnsköldsvik
563.Ms. Dizet
France
564.Mathias Aspengren
Skultuna
565.Stina Johlander
Göteborg
566.Ulla Sundström
Hudiksvall
567.Ann-Christin Skaiaa
Risør
568.Marie-Louise Westman
Rimbo
569.Johan Sjöström
Västerås
570.Bibbi Engberg
Valbo
571.Helena Alexandersson
Mölndal
572.Tobias Wibling
Malmbäck
573.Irene Stone
Florida
574.Lisa Stenberg
Gotland
575.Barbro Helling
Göteborg
576.Ywonne
Kalmar
577.Henna
Stockholm
578.Renée Lindstrand Handledare
Ystad
579.Monica Lähteenmäki
Västerås
580.Anne-Mari Helsing
Norge
581.Ewa Andersson(redovisningskonsult)
Linköping
582.Samanthi Al-Dhaheri
Växjö
583.Sonja Andersson
Björnlunda
584.Ottiliana Rolandsson, Ph.D.
Umeå
585.Marina Stjernvall
Torsåker
586.Marina Stjernvall
Torsåker
587.Karin Stål
Norrköping
588.Lena Richter förskollärare
Trelleborg
589.leif öberg ingenjör
falkenberg
590.Patric Aldhagen
Norrköping
591.Helena Fredin
Pålsboda
592.Kerstin Wulff
Solna
593.Stefan Pålsson / Busschaufför
Rånäs
594.Alexander Öhrn
Bromma
595.Anna Larsson
Göteborg/Svartrå
596.Britt Pratter
Kungälv
597.Lisa Åberg
Kungsbacka
598.Annina Karlsson
Simrishamn
599.Carl Ingrosso
Örnsköldsvik
600.Lilian Grundström
Bjärlöv
601.UllaMai Persson
Töcksfors
602.Lohla-Marie De Bie
Åfors
603.Carin Eriksson
Uppsala
604.Anna-Karin Granberg, författare
Värmdö
605.lena nääv
falun
606.Undersköterska Lisbeth Farbotko
Tenhult
607.Bengt Andersson Posttjänsteman
Tenhult
608.Kristina Jonsson
Skärblacka
609.Emil Edlund
Finspång
610.Emma Egelund
Huskvarna
611.Pia Eberheim
Nynäshamn
612.Katharina Andersson
Härnösand
613.Pia Bogart
Stockholm
614.Malin Sandberg
Jönköping
615.Thommy Ekefjärd
Skellefteå
616.B-M Hamnered
Trollhättan
617.Håkan Larsson
Fritsla
618.P K
Hallstahammar
619.Malin Ragnestål
Uddevalla
620.Emil Nyström
Skogås
621.Kicki Rydahl
Kungsängen
622.Åsa Rindfalk
Skultuna
623.Lillianne Berggren
MJÖBÄCK
624.Cicki Kebbon
Sala
625.Anders Nilsson
Hässelby
626.Johanna Nyström
Kotteskogen
627.Christine Bergman
Stockholm
628.Filippa Hellgrem
Örnsköldsvik
629.Filippa Hellgren
Örnsköldsvik
630.Clay Engberg
Sundsvall
631.Janna Lennerup
Stockholm
632.Lotta Nilsson
Kyrkhult
633.Jens Larsson
Göteborg
634.Alison Lindqvist
Tyresö
635.eva turesson
nybro38244
636.Ann-christine
Värmland
637.Carola Andersson
Sandviken
638.Cleo Alexanderson
Uddevalla
639.Ethel Lidgren
Uppland
640.Lukas Lundmark
storvreta
641.lise Kroer
Åfors, Eriksmåla
642.sanna jonsson
skärblacka
643.Erik Westling
Orsa
644.askir
gnesta
645.Marie Jönsson
Staffanstorp
646.Karin Meissl
Rimbo
647.Charlotte Johansson
Kågeröd
648.Jonna Pratter
Kungälv
649.Gert
Pedersen
650.Pia Bexander
Skärholmen
651.Anders Jonsson
Umeå
652.Cia Hjalmarsson
Bromma
653.Benny Palmqvist
Fjärås
654.Peter Ågefors
Tärnsjö
655.Mr Rauno Kuusinen
Svenljunga
656.viktoria karlsten fröderberg
åsbro
657.Lena Svensson
Laholm
658.Franziska Jacobsen
Norge
659.Susanne Lindberg
Hammerdal
660.Lena Oskarsson
Östersund
661.Lena Oskarsson
Östersund
662.Kjell Gustafsson
Torup
663.markus
borlänge
664.Mats Rosenberg
Värmdö
665.Per-Arne Fröderberg
Åsbro
666.kaj jensen
Norrköping
667.Roger Ahlgren
Haninge
668.Gunilla Zetterberg
Vallentuna
669.Sara Möller
Haninge
670.Per-Ola Selander
KIrkland, WA
671.Eija Fröberg
Värmdö
672.Xénia Edvinsson
Malmö
673.Jenny Andersson
Gävle
674.Lena Hägglund
Umeå
675.Birgitta
Luleå
676.Caroline Löwegren
Stockholm
677.Lotta Olsson
Umeå
678.Charlotte Swanstein
Helsingborg
679.Tomas Johansson
Ankarsvik
680.Fredrik Berg
Stockholm
681.Alexandra Berg
Huddinge
682.Vivianna Christensen
Borås
683.Hasse Löwegren
Skogås
684.Lena Vitchi
Norberg
685.Cindy Löwegren
Skogås
686.Susanne Danielsson
Vårby
687.Ewa Grafford
Björnlunda
688.Kina Keller
Stockholm
689.R. Viklund
Norrtälje
690.Fredrik Junström
Motala
691.Stefan Åkerström
LULEÅ
692.Marianne Bergman
Degerhamn
693.Gugge Klehr
Fritsla
694.Birgitta Nykvist
Linköping
695.Birgit fårägare
Forserum
696.Jenny Wiman
Västerlanda
697.Carina Hussein
Kista
698.Nanna Gustafsson
Luxemburg
699.Sandra
Säffle
700.Kicki Rydahl
Kungsängen
701.Anna-Karin Strobel Lando
Halmstad
702.Ann-Catherin Sjöblom
Bergshamra
703.Katarina Larsson
Göteborg
704.Elisabet
Göteborg
705.Annika Gullberg
Värmdö
706.Cassandra Björk
Fagerås
707.carina
ljungaverk
708.Helén Marjeta
Säter
709.Susanne Nardi
STOCKHOLM
710.robert cox
järfälla
711.elin
haninge
712.Gun Dahlström
Gävle
713.Catherine Magnusson, fru
Ljung
714.anna jonasson(sambo)
Göteborg
715.Jennie Rydström
Karlskrona
716.Tkl Marita Thorsén
Vittaryd
717.Bo Dahlbom
Halmstad
718.Kenneth Olofsson
Östersund
719.Nathalie Gimenez
Sollentuna
720.Robert Andersson Frigsarve
Stockholm
721.lena eriksson
Örebro
722.Jakob Hallegren, universitetsstuderande
Norrtälje
723.Andrea Seewer
Luleå
724.Rémy Lando
Halmstad
725.Diana Lindblom
Skänninge
726.Angelie Sutt
Herrljunga
727.Katarina Rönnqvist
Kalix
728.Johan Wahlgren
Stockholm
729.Emmelie Westerlind
Stockholm
730.Lena Blommé
Stockholm
731.Brita Holvid Fastlund
Mora
732.sara majqvist
munkedal
733.Annelie Eriksson, fritidspedagog
Luleå
734.Magnus Fredman
Karlstad
735.Amanda Johansson
Munkedal
736.Sven-Olov Löfgren
Ljungsbro
737.Niklas Loo
Östersund
738.Jon Gustavsson
Töreboda
739.sirpa.leppälä
Helsingborg
740.Liisa
Höör
741.Rebecca Leven, restaurangbiträde
Tullinge
742.Embla
TULLINGE
743.Michael Eklund
haninge
744.Maggie Vikberg
Dalarna
745.Ylwa Agenhag
Örbyhus
746.Per Olav Christensen
Eidsvoll
747.Agnetha Pallari
Kiruna
748.Karl Karlström
Vårberg
749.Anneli Edstrand lärare
Sundsvall
750.Marie
Västerhaninge
751.jimmy gustafsson
ängelholm
752.Andreas
Döden
753.Fredrik Sjödin
Sollefteå
754.Sandra
Eskilstuna
755.linus söderquist
Uppsala
756.Morgan Andersson
Åkersberga
757.Natalie Wettainen
Gällivare
758.Annestrand
Nacka
759.Wolfie Roth
hässelby
760.Håkan Eriksson
Uddevalla
761.Monica Källberg
Sundbyberg
762.Lilian Weiss
Hindås
763.Kerstin Borg
Spånga
764.Brittmarie Buske Feldt
Stockholm
765.Vivi Nässtrm
Ronneby
766.Caroline Cansved
Fjällbacka
767.Erik Bårdskär
Malmö
768.Micke Glans
Slöinge
769.Anders Carlgren
Stockholm
770.Gunilla Jansson Dahlström
Enskede
771.Per T Eriksson
Stockholm
772.Thorleif Lindberg
Söderfors
773.Camilla Petersson
Västerås
774.Ole Madsen Chaufför
Göteborg
775.Linn Berglund
Västerås
776.David Berglund
Västerås
777.camilla berglund
västerås
778.Marie Persson
Västerås
779.Ylva Hagson
Åre
780.Vanja Becarevic
Malmö
781.Magnus Johansson
Tranås
782.Emelie Pettersson
Karlshamn
783.Roger Tinglöf
Huddinge/Stockholm
784.Lenita Remneman
Hålanda
785.Eva Lindman
Nykroppa
786.Hans Andersson
Nykroppa
787.Anki Nordlund
Lycke Klippan
788.Gunilla Norberg
Hallstahammar
789.Nette Lo
Kungsgården
790.marjaana
grängesberg
791.olof malmsten
malmö
792.Jessica Gustafsson
Göteborg
793.Torvald Garhall
Varberg
794.Karina Warnerud
Sundsvall
795.Josefin Jönsson
Kallinge
796.Malin Eriksson
Halmstad
797.Ihren Tallbom
Kistawaa
798.Djamila
norsborg
799.Torbjörn
Västerås
800.Susanne Djupström
Örebro
801.Inge
Dalarna
802.Linus Nestor
Jönköping
803.Kissty
Dalarna
804.Monika bjelkelöv
Norrtälje
805.Bernt Hjalmarson, Pensionär
Degerfors
806.Laila Rådfalk
Långsele
807.Isabel Hackner
Falun
808.RITA LÖNNER
ARVIDSJAUR
809.Henrik Lengstrand
Annelund
810.Anneli Alfredsson
Stockholm
811.christiane klehr
fritsla
812.Eva Karlsson, MP
Norrköping
813.Joar Nilsson
Luleå
814.Karina
Alingsås
815.Anders Dynesius
Malmberget
816.gudrun ahlfors
borlänge
817.Lars Dorsén
Lidköping.
818.Susanne Tronöe Usk
Nol
819.Stéfan Lundberg
Sörby
820.Susanne Nordlöf
Haninge
821.Jasmina Cuk
Solna
822.J Krohn
Nyk
823.Daniel Holm
Vallentuna
824.Yvonne Eriksson
Stockholm
825.Marina Mattsing
Figeholm
826.Olle Karlsson
Sala
827.Anti Avanti, skivsorterare
Karlskrona
828.Marita Strömbring
Karlskrona
829.Kristina Smedberg
Haninge
830.Iréne Walton
Yngsjö
831.Karin Walton
Åhus
832.Lennart Strandesjö
Västerås
833.Lotta Stenfelt
Malmö
834.Tommy Johansson
Vårgårda
835.Ulrica Tano
Asarum
836.sofia fors
västervik
837.Stefan Eklund
Uddevalla
838.Johanna Hultin
Jönköping
839.Carina Frohm
Enköping
840.Mats Johansson
Sandviken
841.Linn Johansson
Sandviken
842.Eva Andersson
Sandviken
843.Charlotta Gunnarsson
Växjö
844.Julia Ljusell
Sandviken
845.Simon Hultin
Göteborg
846.Per-Erik Andersson
Järvsö
847.Sofia Andersson
Järvsö
848.Fatima Andersson
Järvsö
849.Sven-Olof Andersson
Hofors
850.Venke
Dalarna
851.Åsa Wallenberg, Kulturarbetare
Linköping
852.Michael Green
Solna
853.Kjell Bergman
Linköping
854.kaj jensen
Norrköping
855.Sara Möller
Jordbro
856.Heidi Nykänen
Jodbro
857.Isabelle biveland
Linköping
858.Stefan Lindberg
Kungälv
859.Stefan Malm
sundbyberg
860.Louise Asp Olsson
Borgholm
861.elin selig
katrineholm
862.Elisabeth Sturesson
Stockholm
863.Karin Noxén
Sundsvall
864.Gunnar Westling
Oskarshamn
865.Carina Lundgren
Märsta
866.Christina Jeppesen
Hammarstrand
867.Mihai Jeppesen
Hammarstrand
868.Alexandru Florea
Hammarstrand
869.Mikael Linder
Kolsva
870.Andreas Fröberg
Fuglie
871.Lasse
Lund
872.Simon Olofsson
Malmberget
873.Jeanette Lundh
Varberg
874.Jeanette Lundh
Varberg
875.Carina Hussein
Kista
876.Tomas Hellebring
Enköping
877.kid bengt johansson
lärbro
878.Maya Söderman
Stockholm
879.Susanne Sjöström
Enköping
880.Pierre Johnsson
Reftele
881.Mattias Mårtensson
Reftele
882.Jimmy Johansson
Varberg
883.Anna Lyberg
Rimbo
884.Anna Hilvervik Företagare
Mölltorp
885.Maud Eriksson
Årsta
886.Carol Lundahl
Bålsta
887.Sara Mattsson
Ed
888.Ronald andersson
Skåne
889.Fredrik Sundén
Karlskoga
890.Marie Torstensson
kumla
891.Kristina Fransson
Nyköping
892.Johanna Lindgren
Katrineholm
893.virpi
katrineholm
894.Kicki kainulainen
Haparanda
895.Mr Andreas Altervall
Happis
896.Per Hammerum
Snaksköbing
897.Helle Ezon
Åmotsbruk
898.Ute Siegmeyer
Ochsenfurt
899.Beatrice Tuneld (metallarbetare )
Värsjö
900.Camilla Jensen
Våxtorp
901.Jonas Lundgren
Lidingö
902.Mayke Kranenbarg
Nijmegen, Netherlands
903.Magnus Andersson
Sandviken
904.Tanja
Lund
905.Thomas Frösslund
Habo
906.Elisabeth Holmgren
Örebro
907.Lotta Norin
Surahammar
908.Maria Nilsson
Osby
909.Robin lindgart
Falun
910.Margita Wesséus
Hässleholm
911.Ingela Karlsson
Lagan / Ljungby
912.Viktoria Nylander
Söråker
913.Clay Engberg
Sundsvall
914.Peter Larsson
Hofors
915.Baumann Eva
Flawil
916.Mia Wandenor
Nora
917.Christina Alv-Iversen
Ängelholm
918.Mia Granberg
Fränsta
919.johan wadström
Nyköping
920.Ankie Ellajdel
Tyresö
921.Maria Henriksen
Sarpsborg
922.nicole umbreit
hirschbach
923.Klara Bruemmer
47608 Geldern
924.Maj-Lis Nielsen
Karlstad
925.nils boll
valdemarsvik
926.Thereze
Dals-Ed
927.Ellinor Nilsson
Strängnäs
928.fredrik
eskilstuna
929.Mona Westerberg
Sandviken
930.Håkan Liberg
Falköping
931.nina nord
Deje
932.Lisa Karlsson
Brottby
933.Monica Larsson
Grums
934.Malin Jönsson
Arlöv
935.Panilla Alvbrink
Blekinge
936.Jeanette Thelander
Hästveda
937.Anders Westerlund
Mariestad
938.Bibbi Rydström
Ljungsbro
939.Björn Z Zareliuz viltvårdare !!!
Eksjö
940.max andersson
skövde
941.Ulrika Eriksson
Hörnefors
942.Jan Edlund
Bollnäs
943.Sloot Gabriella
Nynäshamn
944.Mikaela
Umeå
945.marguerithe eklöw
Åkersberga
946.Beatrice Ljungström
Nödinge
947.Orkideh
GBG
948.Mariann Karlsson, sjuksköterska
Nybro, Sweden
949.Roland Melin
Nossebro
950.Anna Gabel
Markaryd
951.Ani-Britt Lundqvist
norge
952.Peter Sjögren
Katrineholm
953.Regina Widd
UK
954.Edel Runås Melin
Nossebro
955.Tommy Brink
Alvestagatan 29 504 33 Borås
956.suss martensson
borås
957.Mr Graham Doyle
Scotland
958.Eloise Eriksson
Västerås
959.Eloise Eriksson
Sala
960.Rik Bakker
Duiven
961.Wendy
Brock
962.dagmar oest
freudenstadt
963.Ejnar Brochmann
Ljungby
964.Holdampf Erna
Henndorf
965.Ms. Anita Massey
Lubbock
966.Geir Brodén
Gävle
967.Sandra Goletz
74321 Bietigheim-Bissingen
968.Alexander Öhrn
Nockeby
969.Pia Ljungqvist
Arvika
970.Juliane Reinhard
Halle/Saale
971.Geoffrey
Harold
972.Cristina
Paulo
973.Ida Bromée Mellberg, originalare
Malmö
974.therece månström sjukpensionär
söderhamn
975.Michaela Gebhard
Zeitlarn, Germany
976.stefan lindberg-månström trädgårdsmästare
söderhamn
977.Eva Em
Zittau
978.Lotta Hansson
Göteborg
979.MARY WOLFE
KENNARD, NE, USA
980.walburga dehlke
Luleå
981.Denise Prokisch
Buttstädt
982.Andreas Harzmann
Buttstädt
983.Ingela Andersson
Eskilstuna
984.Heiko Sieron
Lichtenstein
985.lisa simone
sydney/australia
986.Nilla Andersson
Stockholm
987.Fredrik Larsson
Gävle
988.Karin Swanström
Huddinge
989.gress isabell
bad reichenhall
990.Marlen
Smedjebacken
991.Patrik Karlsson
Vellinge
992.Liane Pree
Wien
993.Gabriele Tonfeld
Deutschland
994.U. Högblad
Filipstad
995.G-B Högblad
Filipstad
996.Lars-Erik Lanshammar
Örnsköldsvik
997.Ywonne Brandin Lindgren
Uppsala
998.lennart hammar
mariestad
999.Magdalena Jansdotter
Stockholm
1000.salendres virginie
VEDENE
1001.Yvonne Mossö
Örnsköldsvik
1002.mr d j hartley
england
1003.Pia Ekh
Urshult
1004.sissi Fahlcrantz
Höganäs
1005.Maria Johansson
Arvika
1006.Agneta Segerfelt
Alingsås
1007.Ms
partille
1008.Helen Molin
Tollered
1009.Ninabeth Buraas
Oslo
1010.Katarina Larsson
Göteborg
1011.Nancy Edlander
göteborg
1012.Semira Nafe
Freiburg, Germany
1013.Miriam Schönauer
Frankfurt
1014.Isabella Krasniqi
Borlänge
1015.Hana Krasniqi
Borlänge
1016.Shukrije Krasniqi
Borlänge
1017.Erica Ericsson
Trollhättan
1018.Petter Andersson
Karlstad
1019.Ulla Sätherström
falkenberg
1020.Gunilla S-Lundberg
Lin köping
1021.annemarie antaris
günzburg
1022.Rebecca Kjernel
mölnlycke
1023.Cristina Montoya
Västerås
1024.Lena ståhlbrandt
Uppsala
1025.Anna Ersman
FJÄRÅS
1026.hanna w noren
sverige
1027.Manuela Albrecht
Stuttgart
1028.Medin
Gerstetten
1029.Sara Carlberg
Skurup
1030.Pontus Jacobsson
Filipstad
1031.Marianne Widmalm
Tranas/Ann Arbor-USA
1032.Gunilla Björklycke
Stockholm
1033.Rebecka Knutsson
Växjö
1034.Peter Sjölund
Sundsvall
1035.Finn BT Jensen
Skurup
1036.Kim Söderlund
Stockholm
1037.Joel Englund
Örebro
1038.Anton Karhu
Malmö
1039.Anthony Nilsson
Malmö
1040.Sandra Krasniqi
Landskrona
1041.Melanie E. Priebe
Herbrechtingen
1042.Lena Nurminen
Skövde
1043.C Andersson
ÄLVSJÖ
1044.Susanne Lindström
Hillared
1045.Ulf Löfdal
Ängelholm
1046.Rigmor Asp
Jönköping
1047.Birgitta Engberg
Valbo
1048.Jenna-Maria Sagl
Skärblacka
1049.Jenna-Maria Sahl
Skärblacka
1050.Jeanne Björk
Fagerås
1051.Stefan Hilvervik A-son
Mölltorp
1052.Ingvor Rubin Egen Företagagare
Värmdö
1053.Joakim Rimmenhorn
Valla
1054.maria johnsson
vårgårda
1055.jocke köcher
malmö
1056.Tord Jarlendahl
Skärblacka
1057.Marion Janson
Sandvikenbeartial
1058.Marion Janson
Sandviken
1059.Anna Wennerholm
HÄGERSTEN
1060.Jonas Gruvaeus
Stockholm
1061.Petra Hastman
Malmö
1062.Hanna Sand
Göteborg
1063.Peter Kolmodin DR
Stallarholmen
1064.rolf andersson
göteborg
1065.Mrs Gabriella Fereo
GBG
1066.Robert Svensson
Söderköping
1067.Lena Ihlar
Leksand
1068.Stina Gyllarp, DjurVän
Solna
1069.Ann-Sofie Halvarsson
Sundsvall
1070.Christina Lindberg
Skellefteå
1071.Annica (socionom)
maghagha
1072.Ylwa Isenvadh
Högsäter
1073.Christian Bohm
Högsäter
1074.Saranda Krasniqi
Borlänge
1075.tbk79@hotmail.com
kolmården
1076.Anj
Prasad
1077.Mats Ekman
Stockholm
1078.Sara kvist Rosenberg
Stockholm
1079.Joahn Rosenberg
VÄSTERÅS
1080.pär lagerqvist
norrköping
1081.Jonny Boström Djurvårdare
Kolmården
1082.Jeanette Jernèr
Motala
1083.Lisa Bülow
Nyköping
1084.Anna Jerner
Motala
1085.Annika Lindskog
Tjörnarp
1086.Nils Jacobsson
riala
1087.Evelin Stjernström
Växjö
1088.Caroline Wallman
Norrköping
1089.Anna
Norrköping
1090.Anna Lundahl
Norrköping
1091.Maria Boger (veterinär läkemedelskonsulent)
Borås
1092.Anton Olsson
Örebro
1093.Simon Irenheim
Märsta
1094.Erik Axelsson
Karlstad
1095.Helen Dahlen
Blekinge
1096.MRS.PEARL KEMP
UNITED KINGDOM
1097.Roger Tinglöf/chaufför
Huddinge/stockholm
1098.Rickard Barkerud
Skara
1099.Kenth Karlsson
Kumla
1100.Eva Ek
Örebro
1101.Marcus Bertilsson
Hälsingland
1102.ragna mårtensson
borås
1103.Mari Jagdell
Backaryd
1104.Sussi Nyman
Svenstavik
1105.eileen
davies
1106.Bitte Englund
Eskilstuna
1107.Monica Reigard
Gävle
1108.Ewa Grafford
Björnlunda
1109.jbj
us
1110.Yvonne Eriksson
Stockholm
1111.Carina
Köping
1112.Drampedagog Leila Heinonen
Borås
1113.Christoffer Medin
Göteborg
1114.fru rozita palmqvist
Malmö
1115.Robert Persson
Bjästa
1116.Ronny Ferm
Tungelsta
1117.Olle Hedström, musiker
Stockholm
1118.Peter Bogren
Gislaved
1119.susanne Larsson
Katrineholm
1120.Gabriela Pöntinen
Arvika
1121.Angela Rosendahl
Skelleftehamn
1122.Angelina Awal
Västerås
1123.David Nordh
Schweiz
1124.Yvonne Lindgren
Norrtälje
1125.Annika Lason
Halmstad
1126.Carina Kjellsson
Hedekas
1127.Elisabeth Andersson
Brastad
1128.laura brown
united kingdom
1129.Ylva Esbjörs
Falun
1130.Sara Lundgren
Helsingborg
1131.Ralf Norum
Häggenås
1132.Elisabeth Rydström
Gävle
1133.Johan Johansson
Herräng
1134.Ralph Lindgren
Norrtälje
1135.mikael andersson
finsta
1136.Therese Vikström
Munkedal
1137.Katarina Nyman
Åkersberga
1138.KARI BRAN
KARLSTAD
1139.Lillemor Hedin
Göteborg
1140.Lennie Pettersson
Järfälla
1141.Lena
Hallstavik
1142.inger höök
Rimbo
1143.kristina gustafsson
kristinehamn
1144.Peter Holmström
Nyköping
1145.Mr A.Efthamre
kalmar
1146.Lenica Johansen
Skåpafors
1147.Lena Hagberg
Brottby
1148.susanne
gävle
1149.Åsa Öhman
Kolbäck
1150.Mira Glad
Söderhamn
1151.Siv Peterson
Lenhovda
1152.Marcus Fernstrom
Nybro
1153.José-Luis Jorge Blanchot
Göteborg
1154.marita simula
åmål
1155.maria montelius-grifo
mjöhult
1156.Tina Jansson
Kolmården
1157.Susanna Kjellberg
Stockholm
1158.Paul von Born
Norrtelje
1159.lórien björkenholt
eskilstuna
1160.Irene Lundbergh
UpplandsVäsby
1161.Josefin Boman
Enköping
1162.Yvonne Lundberg
Stockholm
1163.Jennie
Västerås
1164.Christel Carlsson
Staffanstorp
1165.Agge Kocasky
Stockholm
1166.Linda
Veberöd
1167.Helena Kaasik
Stockholm
1168.Tommy Larnefeldt
Falun
1169.Emil Olofsson
Brämhult
1170.Alexandra Sjösten
Märsta
1171.Steven Sjosten
Manchester
1172.Ulla-Karin Widmark
LULEÅ
1173.Carina Hofwander
Visby
1174.Fredrik Ggrönlund
Sigtuna
1175.Magnus Stöhre
Kil
1176.Lisa Larsson
Svanshall
1177.Marie Jönsson
sundsvall
1178.Christina Hedman
Grycksbo
1179.Eveline Österberg
Kungsbacka
1180.Marie-Louise Hellgren Designer
Stockholm
1181.Isabelle Aug
bodafors
1182.Catherine Lindberg omvårdare
Åmål
1183.Erik Hulander, leg dietist
Oslo
1184.Håkan Eriksson Civilekonom
Luleå
1185.Emma Bredberg
Norrköping
1186.Anette Petersson
Tullinge
1187.Anders ekstrand
oslo
1188.Mikael Larnefeldt
Falun
1189.Helena Zetterberg-Sundqvist
Stockholm
1190.Peter
Stenungsund
1191.Inger Davidsen
Malmö
1192.Jenny
Finspång
1193.Christer Thunborg, Illustratör
Lidköping
1194.David Hedberg
Kristinehamn
1195.Carola Carlsson
Bromölla
1196.Therese boendehandledare
Skelleftehamn
1197.Sara Andersson
Åstorp
1198.Stefan Holmberg
Norrköping
1199.Peter Barkar
Ängelholm
1200.Rickard andersson
Karlstad
1201.Vet. Daniel Holm
Vallentuna
1202.Ola
Malmö
1203.Dag Hildemar
Stenungsund
1204.Lena Hagelin
Stockholm
1205.Nicklas Brännström
Linköping
1206.tommie persson
älvkarleby
1207.Niklas Österberg
Hofors
1208.Tommy Johansson
vårgårda
1209.Matilda Olsson
Märsta
1210.Johanna Nylander
Sundsvall
1211.Maria Wilhelmsson
Motala
1212.Marie-Louise Ardin
Kungsbacka
1213.Caroline Jensen
Trollhättan
1214.Frida Utter Eriksson
Avesta
1215.Joel grann
Umeå
1216.Julia Hultin
Falun
1217.arvo hirvonen
huddinge
1218.gina lukassen
töreboda
1219.Bo Nyström
Göteborg
1220.Caroline
Nacka
1221.Joakim Jacobsson
Visby
1222.Evelina Lindell
Köping
1223.Nina Nilsson
Stockholm
1224.alva bexell
malmö
1225.Nathalie Emanuelsson
Karlstad
1226.Lo Rubinsson
Stockholm
1227.Catrin Zell
Halmstad
1228.Johan Krohn
Nyköping
1229.Daniel Ekbom
Riala
1230.Joakim Jansson
Malmö/Arvika
1231.Fil.Dr Inger Wahlqvist
Härryda
1232.Bernice Nieminen
Växjö
1233.Jane Å-Vikman
Avesta
1234.MARY WOLFE
KENNARD, NE, USA
1235.Adam Rääf
Malmö
1236.Kalle Ingemarson, kennelägare
Lundsbrunn
1237.Susanne Löfgren
Långsele
1238.Niklas Söderlind
Örebro
1239.Kenny Wennborg
Skara
1240.karin åsblom
norberg
1241.paulina åsblom wengrud
norberg
1242.Annelie Skarefeldt
Ekerö
1243.Freja Hjälmbåge
Trollhättan
1244.Philip åsblom Wengrud
Norberg
1245.Jennifer Åsblom Wengrud
Norberg
1246.Aniella persson
Nykvarn
1247.Andreas Fogelberg
Hägersten
1248.Anders Engström
österbybruk
1249.Annalena Gustavsson
Nyköping
1250.Thaina Kondo Borgström
Växjö
1251.Ulrica Ronquist
Örebro
1252.Claes Lööw
Eskilstuna
1253.soe wadland
easr sussex
1254.mikael johansson
nykvarn
1255.anna ebsen
tumba
1256.Raj Shah
Mölnlycke
1257.Louise Ingelström
Bjärnum
1258.pia viiala
sunne
1259.Jennifer Nyquist
Filipstad
1260.Therse Alm
Muskö
1261.Mona Wallsten
Nybro
1262.Yvonne
Västerås
1263.Leo Boonstra
Hägersten
1264.Jocke andersson
Sollentuna
1265.Natalia Stratu
Göteborg
1266.Riccie Sjöberg
Stockholm
1267.Christine Nilsson
Sösdala
1268.Eda Hagberg, verksamhetsansvarig på Verdandi i Malmö
Malmö
1269.Nicklas
järfälla
1270.Ann-Marie Nilsson
Ronneby.SVERIGE
1271.Fredric Lindevinge
Göteborg
1272.Mattias Zetterqvist
Västerås
1273.Ms Kebbón
Sala
1274.Olle Hagberg
Ödeshög
1275.Martin Siöland
Stockholm
1276.Tove Green-Petersen
Edsele
1277.Alice Tross
Hedemora
1278.Leopold Lanrz
Borlänge
1279.Fredrik sundell
Norrtälje
1280.Carolina Sunding
Dalum
1281.Håkan Hedin
Knislinge
1282.Eskil Hedin
Knislinge
1283.Linn Karlberg
Katrineholm
1284.Caroline SWallin
Valbo
1285.Lena Mikker
Älvdalen
1286.André Persson
Östersund
1287.Mari-Ann Karlsson
Åtorp
1288.Maarit Ottavainen
Fjugesta
1289.Ann Älgamo
Koskullskulle
1290.Sam Robert
Lebanon
1291.Mikael Hjort
Nordmaling
1292.Ulrika Sköld-Olsen
Ludvika
1293.Sven-Erik Berg
Orsa
1294.Malin Kleberg
Älta
1295.Marie Johansson
Frösön
1296.Karina Brobeck
Göteborg
1297.Lisanne Holmberg
Denmark
1298.Sebastian Ziska
Köpenhamn
1299.nicolette ludolphi
bremen
1300.Joanna Vallejo
Stockholm
1301.chrysi chelmi
greece
1302.Jivan Wells
Järna
1303.spok
PEYMEINADE
1304.julia holleran
moorpark ca
1305.Marie Mattsson
Mörrum
1306.Charlotte Henefalk
Linköping
1307.Daniela
Podešvová
1308.dagmar grabsch
Berlin
1309.miss angela iles
u.k
1310.Pernilla
Tibro
1311.sandra teager
Malta
1312.Alberto
Cartagena, España
1313.Therese Sörensen
Vellinge
1314.exides Valenzuela
Chile
1315.angelito roño
san mateo rizal
1316.Alberto
Cartagena, España
1317.julieta
schulteiner
1318.Annie Bourne
Palma de Mallorca
1319.Mirna Toman
Brcko
1320.Marina Bahn
Berlin
1321.Mats Rak
Huddinge
1322.Nadia Rose
Stockholm
1323.Pär Kide
Trollhättan
1324.Johan Bergman
Göteborg
1325.Laura Martínez-Abarca Núñez
España
1326.Linda Persson
Töcksfors
1327.Ludvig Friberg
Nacka
1328.Susanna Warfvinge
Värmd
1329.Evy Alfredsson
Oviken
1330.Whitney Metz
United States
1331.Helen
Devon
1332.Monica Lewandowski
usa
1333.Niklas Carlsten
Halmstad
1334.Christer Björk
Upplands Väsby
1335.Kristine Larsen
Danmark
1336.Herr Einar Friberg
Malmö
1337.Sofie Svärdh
Odensbacken
1338.Anita Krook, IVA/Anestesisjuksöterska
Karlskrona
1339.Dineke
Rivas-Vaciamadrid
1340.bitte hansén
svärdsjö
1341.Anders Löf
Nyköping
1342.Emilie Ströberg
Göteborg
1343.Marian Madsen
Competa
1344.Miss Joanna Crompton
UK
1345.marion tillmann
gelsenkirchen
1346.Joakim Lundberg
Stockholm
1347.Elisabeth Lundbladh
Hallstavik
1348.Niklas Pettersson
Köping
1349.Louise Karlsson
Norrköping
1350.Mr Christopher Evans
Lower Woodhouse
1351.Ulrika Poppius
Lund
1352.Janelle
Pollock
1353.Ylva Öhrling
njurunda
1354.Pim Jansson
England
1355.Magnus Karlsson
Västerås
1356.Raimo Saarinen
Solna
1357.Monika Kudelasz
Targu Secuiesc
1358.Jessica Antoine
Asarum
1359.Annika Karlsson
Tumba
1360.Patricia Cernadas
Madrid - España
1361.lise vandal
alma, québec
1362.Tammy Stewart
Tennessee USA
1363.Bill Pedersen
Danmark
1364.Pirjo Sundqvist
Stockholm
1365.Pontus bengtsson
Lund
1366.Evelina Åström
Umeå
1367.Fredrik Bogren
Umeå
1368.Mille
Eskilstuna
1369.Rebecca Jörnestad Rostedt
Boxholm
1370.Judith Robinson
Australia
1371.joakim
boxholm
1372.Hanna Öhlin
Norrköping
1373.Anna-Lena Mårtensson Gillberg
Saltsjö-Boo
1374.Dr. Giovanna Meneghel
Padova, Italy
1375.jon jovi
USA
1376.Jill Barrett
New Zealand
1377.Myriam Vanstalle
Bertrix
1378.Veronica van der Laan
Nykvarn
1379.Anneli Hjerpe
Stockholm
1380.Susanne Lönnmark
Tyresö
1381.Andrea Sreiber
Serbia
1382.Andrew Vallender
United kingdom
1383.sara
tanzariello
1384.Harri Åkerman
Svenljunga
1385.Natalie Pongracz
Neustadt Aisch
1386.valverde Belayali
LOIRE
1387.Mikaela Wanzelius
Bollnäs
1388.Angélica Skärberg
Göteborg
1389.Hans-Curd Welsch
Barcelona
1390.Emily Strauss
Karlskrona
1391.Anette Nedreli
Bergen
1392.curien
saint jean la vetre
1393.Laura Maeght
France
1394.diana Edlund
Linköping
1395.Sandra Johansson
Kungälv
1396.johan brunius
tenhult
1397.Sverre Torjussen
Norge
1398.Patrizia
Morano
1399.Mme Magali Robardelle
Neuilly sur Marne
1400.MARIA
CHORATTA
1401.Jeanette Holmgren
Boden
1402.Jonas Jansson
Malmö
1403.bjørn magne bringeland
Rogaland,Norge
1404.Matthew Coffey
United States of America
1405.Anders Björklund
Boden
1406.andre bever
forst
1407.Lars-Göran Eliasson
Skultuna
1408.SILVIA Janas
Berlin
1409.Hannelore Geilenkirchen
53359 rheinbach
1410.christine harajchi
eze
1411.Linnéa Larsson Löfgren
Växjö
1412.Nils-Arne.Nordlander
KÖPMANHOLMEN
1413.Alexandra Bannier
Balsthal
1414.Petra Hegenscheidt
Essen
1415.Duvessa Edana
Norge
1416.Reea Niemi
oulu
1417.Jan Palmqvist
Flen
1418.Sanna Steinholtz
Gävle
1419.Mimmi Lasses
Falun
1420.Ola Rosqvist
Näsum
1421.MIkael P
Upplands Väsby
1422.Hans Liljenström
Vallentuna
1423.Ulrika
Göteborg
1424.Thomas Stenberg
Sköllrsta
1425.Clay Engberg
Sundsvall
1426.Titti Nylander
Bålsta
1427.Andreas Klynne
Sollentuna
1428.sue
Germany
1429.birgitta lindqvist
vankiva
1430.Sven Ove hoggen
Halmstad
1431.Claes Svensson
veddige
1432.sergey
shabalov
1433.Lena Blom
Uddevalla
1434.Jocelyn
Streater
1435.Åsa Olofsson
Stenkumla
1436.Jenny Eliasson
Dalarna
1437.Anders Payerl
Sundsvall
1438.Fia Wickman
Borlänge
1439.Lillevi Reithmeier
Göteborg
1440.Louise Nilsson
Boden
1441.Miss Helen Chave
UK
1442.Tera
Phoenix, AZ
1443.jon jovi
USA
1444.Josefine Almasanu
Älmhult
1445.Elin Cidh
Burhult, Lerum
1446.Johnny Söderlund
Österbybruk
1447.Mikaela Jakobsson
Norsjö
1448.Darcy
Nielsen
1449.Christian Evensen
Norge
1450.Weronica Widercrantz
Göteborg
1451."Thyrsos" - Hellenes Gentiles - Organization
Hellas (Greece)
1452.Hildr Valkyrie
Hellas
1453.Lotta Wennström, undersköterska
Horndal
1454.Benny Letfors
Vällingby
1455.Dressör/USK/MUSK Doris Wergård
Viskafors
1456.Per Forslund
Älvkarleby
1457.Johanna Montonen
Mariestad
1458.Saga Harnesk
Södertälje
1459.Irene Michanek
Norsborg
1460.Lilian Menhem
Örebro
1461.Annette Flottmann-Nilsson
Tolg
1462.Egil Lökken
Simrishamn
1463.Gabriella Fjellander
Sala
1464.Océane Rossi
Gävle
1465.Øyvind S Røstvig
Stavanger Norway
1466.mrs carolyne tivey
UK
1467.Anne-Marie Hewitt
UK
1468.Johan
osby
1469.eva gestrin
västerås
1470.Charlie Wijnbladh
Saltsjöbaden
1471.annika vivlen
hammarstrand jämtland
1472.Jan Christoffer Madsen
Vinslöv
1473.Evangelos Kioussis
Hellas
1474.kevin sewell
united kingdom
1475.Jette Kjær Andersen
Faxe
1476.Almina Isberg, miljövetare
Göteborg
1477.Lucille Walldén
Älta
1478.Mats Weiland
Sollentuna
1479.Per Eriksson
Stockholm
1480.Krunal
Shah
1481.Camille Momal
France
1482.Crystaly Chong
Malaysia
1483.Silvia Cordeiro
Brasil
1484.Silvia Cordeiro
Brasil
1485.ann lauge
uddevalla
1486.Anita Stormoen
Asker
1487.Petter Nordqvist
Stockholm
1488.Simon, Serietecknare
Malmberget
1489.Maud Rådberg
Örebro
1490.Linda öhrn
Köping
1491.Iréne Nilsson
Nyhamnsläge
1492.rosita lindskog
Stockholm
1493.Wolfgang Demski
Torrevieja
1494.Johan
Hemlig
1495.Arne
Ösmo
1496.Ewa L
Stockholm
1497.Jan vimme
Harstad, !Norge
1498.Ronald andersson
skåne
1499.Louise Linné
Lund
1500.Benny Palmqvist
Fjärås
1501.mr darral hartley
united kingdom
1502.Ms Linda Oliver
UK
1503.Gabriela Ackermann
Offenbach am Main
1504.Marie varga
Nora
1505.rouvet muriele
france
1506.Kristine von Denffer
Puolanka
1507.Lil Carlsson
Vara
1508.madeleine
hässleholm
1509.Camilla Borg
Falun
1510.cassandra
hässleholm
1511.Alexandra Reichard
United States
1512.thomas
hässleholm
1513.biggan
hässleholm
1514.cornelia
hässleholm
1515.Mikael Nylander
Örebro
1516.Josefin Sillström
Svenstavik
1517.Janeth Lindberg
Borlänge
1518.Thomas Szabo
Helsingborg
1519.Helen Rudström
Linköping
1520.Richard Maier
Tyresö
1521.Fredrik Nordquist Säljare
Malmö
1522.jonas gördén
koskullskulle
1523.Marie Mattsson
Mörrum
1524.paula
åre
1525.Louise Wickelgren
Huskvarna
1526.Beatrix Glantz
Kållekärr
1527.urban prytz journalist
Visby, Gotland
1528.Gunvor Andersson
Granbergsdal
1529.Anna Andersson
Borås
1530.Janne Rydberg
örebro
1531.Åsa Olsson
Malmö
1532.Susanne Lundström
Märsta
1533.Margareta Sten
Kalmar
1534.Joachim Hofmeijer
HÄSSELBY
1535.Annette Hofmeijer
Sundbyberg
1536.Matilde Storeide
2220
1537.Ingela Rönnqvist
Österbybruk
1538.gunilla cross
vallentuna
1539.Judith Sandström
Trollhättan
1540.Åse Margaret Husby
Norge
1541.Susanne Hedén
Göteborg
1542.Tore Dahlberg
Gårdskär
1543.Sherri Martin
United States
1544.stein erik nysted
norge
1545.Sofia larsson
Kungsör
1546.ewa ström
norrtälje
1547.Rose-Marie
Norrköping
1548.Natalie Prinzler
Gelsenkirchen, Germany
1549.Susanne Johansson
Bålsta
1550.Melissa Sabetkar
Stockholm
1551.Ankie Ellajdel
Tyresö
1552.evi
greece
1553.Gile
Male
1554.Weronica Widercrantz
Göteborg
1555.Christina Funk
Rättvik
1556.Dannie Walker
Brookville, Pa, USA
1557.Hans Nordgren
Falun
1558.Susan Williams
United States
1559.nicolette ludolphi
bremen
1560.Karl-Olof Lassen
tomelilla
1561.Paola
Zanin
1562.carolyn
rauschert
1563.Jenny Tell
Landskrona
1564.Anna dickman
Vuollerim
1565.Jenny Andén Norman
Tyresö
1566.morgan sandberg
tyresö
1567.Cissi DRUBE
Helsingborg
1568.Mats Bengtsson
Helsingborg
1569.Cecilia Almen
Harlösa
1570.Mats Gentz
Helsingborg
1571.Michele Padissis
Mons en Baroeul
1572.Pete Braun
Michigan
1573.Ms Morwenna Weatherhead
USA
1574.Henrik Olsson
Falkenberg
1575.Isabelle Nilsson
Bromölla
1576.anya klöfving
stockholm
1577.Marie Hjalmarsson
Närke
1578.Mae Isaksson
Tibro
1579.susanna pedersen
luleå
1580.Alexandra Huba
Helsingborg
1581.Bianca Selvidge
Rättvik
1582.Oliver Sjöberg
Götene
1583.Kevin Sjöberg
Götene
1584.Maria Nalli
Lidköping
1585.Anne Kurtsson
Lidköping
1586.Carina Salestedt Siren
TOBO
1587.Andreas Örstadius
Helsingborg
1588.andreas drachas
skåne
1589.birgitta andersson
uppsala
1590.Isabelle FERNANDES
FRANCE
1591.karen lyons kalmenson
allenwood
1592.Jim Peterson
USA
1593.Fernanda Klinger
Mancugie, PA, USA
1594.laila samuelsson
linköping
1595.Tami Shurling
USA
1596.Andrea Rittenhouse
USA
1597.sarah young
england
1598.Inger Sjöberg
Götene
1599.Jennifer Hane
Englewood, CO, United States
1600.melanie hansson
helsingborg
1601.kristina mainka-rating
22587 hamburg
1602.prof. Michael Mainka
22587 hamburg
1603.mandy ashe
holmen,wis,usa
1604.Rob Sanders
Canada
1605.Elaine maleklou
tobo
1606.jean grieten
belgium
1607.Ellinor Nygårds
Leksand
1608.Gerda DEJONGHE
Belgium
1609.Shalimar Quinn
Ontario, Canada
1610.Rose Marie Johansson
Rävlanda
1611.Berit Emanuelsson
Nossebro
1612.Nadine Brasier
Holland, Michigan, USA
1613.V
Sevier
1614.Helena Jarnbro
Klässbol
1615.bodhi
reutlingen
1616.Nea Weman
Gärsnäs
1617.Susanne Salomonsson
Stockholm
1618.Susanne Kjell
Stockholm
1619.Andreas helmerson
Jönköping
1620.Ann-Christine Holmberg
östersund
1621.Mr Lee Berry
United Kingdom
1622.janice
GREENBERG
1623.Loos
Belgique
1624.Roeland
Isabelle
1625.Lynn McCormack
North Carolina US
1626.Benoit
Ayotte
1627.monique
trolliet
1628.Jamoteau-Bouquet
Couterne (France)
1629.Emily Whiefeather
USA
1630.trolliet
France
1631.Sharon
Ferrato
1632.le bos
versailles(france)
1633.Tarita Brown
United States
1634.Kathy
Erickson
1635.BOROWY
Marylise
1636.tracey fogelman
livermore,iowa
1637.Mme vernet
france
1638.Sylvie van Maldergem
Nyons
1639.Fousse
Seingbouse
1640.Anne
Pagis
1641.Videlaine
Sébastien
1642.Lisa Wiesbauer
Oklahoma
1643.Rachel
Morrison
1644.Beatrice Rothstein
Lund
1645.Ms. Ari Hancock
North Carolina USA
1646.sandrine
verchere
1647.pouzac
france
1648.RIFON REY
maria
1649.Mats Brynolf
Växjö
1650.Alicia Franco
Denmark
1651.barjonnet
stephane
1652.Charlotte Westlund
Falun
1653.Constance Franklin
United States
1654.Billy Angus
United States
1655.Mélusine Chouraki
France
1656.Dolly Johansson
Vänersborg.
1657.Heidi
Niskanen
1658.Elke Wolvinya
Hellevoetsluis
1659.Doug
Stever-Akesson
1660.Marie-Louise Ode
Vänesborg
1661.Monica Källberg
Sundbyberg
1662.kristin pettersson 0739822736
norrtälje
1663.Robert Fridf
Huddinge
1664.Anki Johansson
Trollhättan
1665.Herr tony dahlström
Mullsjö
1666.Elin Lökeberg Djurvän
Säter
1667.A-C Östman
Viksjö
1668.robert åkergren
aneby
1669.Leif Jacobsson
Stockholm
1670.Gustav
Stockholm
1671.Lynnette Johansson
Dalby
1672.Lilian Blomqvist
Timrå
1673.Sharie Falk
Avesta
1674.Lotta Lundberg
Örebro
1675.Josephie Larsson
Karlstad
1676.Lotta Post
Partille
1677.Carin Zellerman
Stockholm
1678.Christina Sjömark
Sjöbo
1679.Viveka Svanström
Örebro
1680.Jens Nyman
Arvika
1681.Rebecca Åkesson
Sjöbo
1682.Christine Bergman
Sjöbo
1683.Catarina Oliveira
Portugal
1684.Merja Laurila
Hässleholm
1685.Victor Rangner
Hässelby
1686.birgitta larsson
örebro
1687.Maria Andersson
Norrköping
1688.Anette Olsson
Mora
1689.Lisa Brask
Göteborg
1690.Karl Vikström
Huddinge
1691.Daniel Dhondt
brussels
1692.Jacqueline
sollentuna
1693.Marie Lindberg
Norrtälje
1694.Christian LIndeberg
Norrtälje
1695.Wiwi-Annie Ullman
Väse, Karlstad
1696.Kenneth Fäger
Halmstad
1697.Göran Erlandsson
Vikarbyn
1698.Anita Jarnbro
67195
1699.eva näslund
sundsvall
1700.Herr Joel Room
Kista
1701.Ester Evenås
Göteborg
1702.Judit
Örebro
1703.Guje Syrén
Seglora
1704.Birgitta Jonsson
Hofors
1705.Geir Ole Laberg
Naustdal, Norge
1706.Helena Öhrn
Vingåker
1707.Bibbi Andersson
Slottsbron
1708.Per Asp köttdjursuppfödare
Junsele
1709.lena wallden
borlänge
1710.hr christer andersen
skoghall (gan)
1711.Malin Pettersson
Örebro
1712.Mikael Karlsson
Gammelstad
1713.Arne Svensson
Deje
1714.Veronica Svahn
Åtvidaberg
1715.Madeleine Ståhl
Stockholm
1716.Petra Ståhl
Tumba
1717.Pia Trast
Helsingborg
1718.Eva Molin, Veterinär
Stockholm
1719.Erik Bergman
Vällingby
1720.Niklas Blom
Gamleby
1721.Linda Ferngren
Norrtälje
1722.Cecilia Wesén
Hallaröd
1723.eric harris,hemmaman
älvdalen
1724.Heidi Hovbrender, Undersköterska
Hjärtum Lilla Edet
1725.anne kristiansen
sarpsborg
1726.Lotta Wik
Skoghall
1727.hannah pousette
Gävle
1728.Ida Eriksson
Bjursås
1729.caroline
bengtsfors
1730.stefan malm
spånga
1731.Emelie Strömberg
Djursholm
1732.Caroline Bilca
Slite
1733.Susan Björk
Lindesberg
1734.Malin Wesén
Hallaröd
1735.Peter Åström
Lund
1736.Clay Engberg
Sundsvall
1737.Stefan Stieberth
Ekerö
1738.Jennie Grundström
Västerhaninge
1739.Ms Maggie Hicks
England
1740.Britt-Marie Knifström
Insjön
1741.Mariah Sitaric
Boxholm
1742.Maud Petersen
Linköping
1743.mona schultz
malmö
1744.Pelle Boman
Stockholm
1745.Paula Boman
Stockholm
1746.Gunnel Lindén
Svalöv
1747.Jenny Nervén
svalöv
1748.Eva Nilsson
Svängsta
1749.Marie Hagström
Svärdsjö
1750.Jenny Johansson
Horn
1751.Marianne Ivarsson
Göteborg
1752.monica svensson
ystad
1753.Niklas Bjermkvist
Sundsvall
1754.krister rehn
Trelleborg
1755.Elisabeth Hellman
Norrköping
1756.Anita Svensson Jensen
Calpe
1757.Kristoffer
Umeå
1758.Helena Johansson
Solna
1759.Patrik Hultin
Skivarp
1760.Marita Lövström
Österbybruk
1761.Jerker Andersson, biografmaskinist
Söderköping
1762.Göran Ording. -S
Södertälje
1763.Irene
Sibbhult
1764.dagmar ceki
karlstad
1765.Caroline Danielsson
Stockholm
1766.katrine Hägglund
övik
1767.Camilla Thunberg
Vänersborg
1768.Laloy Laurent
France
1769.Susanne Wiklund
Boda-Kyrkby
1770.Annelie Skog
Västerås
1771.Anneli Björkman
Linköping
1772.Susann
Munkedal
1773.Anders "Vitavargen" Svahn
Lidköping
1774.Raija Ravelin
Gällivare
1775.Kjell Larsson
Uppsala
1776.Claire Soonflower
France
1777.hollie beth
UK
1778.Karla Forslund
Solna
1779.mathias sunna
Sunne
1780.Helena hägg
sunne
1781.stefan nilsson Däggdjur
Munkfors
1782.Charlotte Pålsson
killeberg
1783.Roger
Uppsala
1784.Gunilla Crans
Järnforsen
1785.siw nilsson
osby
1786.Martin Raaf
Knutby
1787.Geir
Gävle
1788.Lena Mikker
Älvdalen
1789.Yvonne Andersson
Höje
1790.annna lindberg
stockholm
1791.Anna Jonsson
Stockholm
1792.Elisabeth Säfström
Eksjö
1793.OUAI
PARIS
1794.Birgitta Ekman
Eksjö
1795.Roger leg psykolog
göteborg
1796.Lillianne berggren
MJÖBÄCK
1797.Eva Sharoian
södertälje
1798.Evy
Norway
1799.Borghild Wilhelmsen
Stavanger
1800.Aud Bakkene
Arvika
1801.Bjørndalen
Norge
1802.Maria Jönsson
Lund
1803.lennart heintz
västerås
1804.Jonna Kohlén
Västerås
1805.Micaela
Vaggeryd
1806.Ulf Dareus
Furudal. Sunnanhed
1807.Erica
Skärholmen
1808.Ellinor Scharin
Stockholm
1809.charlie östring
skånes fagerhult
1810.Ann Carin Rittengren
Västerås
1811.Ulrika Almgren
Motala
1812.Anders Karlsson
Motala
1813.Micael Noris
Västerås
1814.Torbjörn Eriksson
Kiösmo
1815.Maritha Viio
Ludvika
1816.Lena Ilhag
Eskilstuna
1817.E. Palm
Gustavsbergsambapalm
1818.Sirkka Niemi
Stockholm
1819.Annica Herrloff
Lammhult
1820.Marianne Frederich
Knivsta
1821.Cecilia
Sala
1822.sofia wadell leimdörfer
stockholm
1823.Annica Bark
Askim
1824.Marianne Svan arbetssökande
Västerås
1825.Gunilla Ingdahl
Uppsala
1826.Susanne Olsson
Njurunda
1827.siwan carlberg
boden
1828.Anna Venemalm
Uppsala
1829.Solveig Aaro
Vattholma
1830.mats olsson
njurunda
1831.Eleni
Greece
1832.Eva Abrahamsson
Tullinge
1833.Irena Vrbová
Velké Losiny Czech republik
1834.Vlastimil Dajčar
Šternberk
1835.birre burman
fårösund
1836.Monika Strand
Avesta
1837.Helene Synnefors
BY KYRKBY
1838.Jessica
Göteborg
1839.Inger Blomgren
Brålanda
1840.emma christensen
helsingborg
1841.Annette Håkenrud
Rydaholm
1842.Peter Isgren
Knutby
1843.Ella Winter
Grums
1844.Anna Nygren
Stockholm
1845.Maria Lindsjö
Rottne
1846.sömmerska my ahlkvist
haninge
1847.Pia Johansson (Revisor)
Dalarö
1848.Gunnar thor
Nynäshamn
1849.Carina Avby
Karlskrona
1850.Leif Malmi
Växjö
1851.Mattias Ljungbrandt
Veddige
1852.Annelie Söderqvist
Smedjebacken
1853.Petri Hanhisalo
Rimbo
1854.Mikaela Andersson
Nynäshamn
1855.Suzan
Göteborg
1856.Olli Skogsbryne student
Partille
1857.monica svensson
abbekås
1858.B.Olsson
Sandviken
1859.Thomas Lindberg
Stockholm
1860.Malin Nilsson
Kristianstad
1861.Kurt Öhrnell
Vikarbyn
1862.tony karlsson
Uppsala
1863.Joakim Pihlstrand-Trulp, politiker
Stockholm
1864.Gittan Klemetsrud
Kanada
1865.Johan Andersson
Lund
1866.Bob van der Vliet
Zandvoort
1867.glenn grafiker
åkersberga
1868.Veronica
Perstorp
1869.Ragnar Ødegård
Oppland
1870.Richard Dehnisch
Norrtälje,Stockholm Rävlanda
1871.Susanne Ohlsson
Vellinge
1872.Wolfie Roth
hässelby
1873.Ulrika Andersson
Ängelholm
1874.Bob Zuidema
Drachten, The Netherlands
1875.anna hinz
piteå
1876.Agneta Johansson
Stockholm
1877.Mariette Åkerlind Lindskog
Skoghall
1878.Annika Sjöberg
Billeberga
1879.Perry Stenström
Eskilstuna
1880.Anette riipinen boendestödjare
Stockholm Årsta
1881.Paola Guida Magnusson
Grödinge
1882.Bengt Brennhagen
Trelleborg
1883.Bengt Svensson
Hasslö
1884.Clay Engberg
Sundsvall
1885.Sandra Lundqvist
Kristinehamn
1886.Barbro Nilsson
Lessebo
1887.barbro hurtig
visby
1888.SID CARA
France
1889.Birger Brevik
Tjörn
1890.Berit Renberg
Hedemora
1891.loups solitaire
Soignies Belgique
1892.Inger Eriksson
Dannike / Borås
1893.Yvonne Odenthal
Neuss
1894.ewa ström
norrtälje
1895.Jeanne Björk
Fagerås
1896.Thomas Szabo
Helsingborg
1897.Jimmy Eriksson
Söderala
1898.Molly Strömgren
Söråker
1899.Sally Kyrö
Söråker
1900.Unto Metso
Nolby
1901.Mirja Kyrö
Ljustorp
1902.Harry Berglund
Iggesund
1903.Karl-Olof Lassen
tomelilla
1904.Felicia Nilsson
Västerhaninge
1905.marie magnusson
køpenhamn
1906.Rickard Koivula
Eskilstuna
1907.lotta svanström
stockholm
1908.Marie Mattsson
Mörrum
1909.Mikael Adolfsson
Karlskoga
1910.suzi benholm
haninge
1911.Per-olof Gustavsson
Tidaholm
1912.Heidi Wollum
Göteborg
1913.Joanna Vallejo
Stockholm
1914.Daniel Vallejo
Sollentuna
1915.Tina Nilsson
Uppsala
1916.Pål Magnus Berg
Folldal
1917.Kajsa björn
Västerhaninge
1918.Misu Kyrö
Ljustorp
1919.Sisu Kyrö
Ljustorp
1920.Gertie
Timrå
1921.Micke
Söråker
1922.Christina Warm
Germany
1923.elisabeth boman
oskarshamn
1924.Per Chrisander
Nacka
1925.Susanne Löfgren
Långsele
1926.joann
Butkus
1927.Lena Andersson/ hundägare
ballingslöv
1928.Mia Enell Evstedt
Sigtuna
1929.Ingalill Lassen
Tomelilla
1930.ms Maria
munsö
1931.kerstin olsson
möja
1932.Nemi Berglund, socionom
Stockholm
1933.Daniel Johansson
Lidköping
1934.Bengt Fredriksson
Vikmanshyttan
1935.Roger Cassman
Örebro
1936.Sven-OLof Andersson
Hofors
1937.Sven Olsson
Visby
1938.Jennie Swärdh
Kristianstad
1939.elisabet bergström
åkersberga
1940.Camilla Pettersson
Motala
1941.Tiina Edring
Höllviken
1942.Ramona Fransson/författare
Tjörn
1943.Hanna
Göteborg
1944.Erika Widemalm
Säffle
1945.Mikael Boström
Karlstad
1946.Alexandra Westling Björklund
Ånge
1947.Nathalie Emanuelsson
Karlstad
1948.Shawnodese Hueter
Gevelsb
1949.Mia Raunegger
Göteborg
1950.Jennie siljevik
Falun
1951.Marie Lidén
Vårgårda
1952.Torill Fjeldsaunet
Finnskogen
1953.Caroline Johansson
Säffle
1954.Ragna Simonson
Göteborg
1955.Birgitta Lambert
Stockholm/Bromma
1956.Lena Laird
Åkersberga
1957.miss n harris
England
1958.Steve Rider
UK
1959.Teija Tirkkonen
Finland
1960.Marie Persson
Malmö
1961.Marie Persson
Malmö
1962.Julia Hedberg
Norrköping
1963.Adriansens
Antwerp
1964.Cecilia Börjeson
Stockholm
1965.Lina Dahl
Malmö
1966.Charlotta Nilsson Operasångare
Stockholm
1967.Håkan Karlsson
Hillared
1968.Anna Jansson
Säffle
1969.Helen Nilsson
Landskrona
1970.Mari Nyyssölä
Helsinki
1971.Elin Svensson
Göteborg
1972.Stina Gunnarsson
Göteborg
1973.simon persson
kalmar
1974.Nina alexson
Malmö
1975.Sherry Bain
Dayton
1976.Karl-Erik Backhult
Bjärnum
1977.Zandra Green
Stockholm
1978.Lina Månulv
Hisings Kärra
1979.Daniel Lindgren
Göteborg
1980.Görel Sanchez Navarro
Haninge
1981.Irene Ludvigsson Jurist
Kristianstad
1982.Adam Dimmheed
Alvhem
1983.Trine Lise Larssen
Norway
1984.Patrik
Göteborg
1985.Sara Persson
Uppsala
1986.Henrik Pontusson
Järfälla
1987.Anki Wikars
Säter
1988.Emily Bergqvist
borås
1989.AnnelieHagelberg
Norrköping
1990.Annelie Persson
Värnamo
1991.Michelle
Sorunda
1992.Elisabeth Kalderen
Sollentuna
1993.Catharina Bevik
Lund
1994.Isak Melander
Halland
1995.Jan Göransson
Kungsbacka
1996.Björn Z
Eksjö
1997.Aila Niemitukia (editor)
Finland
1998.Andreas Lindholm
Lund
1999.Joachim Overdick
Växjö
2000.Liselotte Johnsson
Lund
2001.Larry Morris
USA
2002.Monica Brundin
Södertälje
2003.Monica Johansson
Vallby
2004.Per Rydström
Karlskrona
2005.jane
åhus
2006.Carina Bekkewold
Stockholm
2007.Ann-Sofi Holmberg
Luleå
2008.van bogaert leon
st niklaas
2009.Sandra Walters
USA
2010.Susanne Johansson
Järfälla
2011.Lina Lind
Ljungby
2012.Susanne Johansson
Nynäshamn
2013.Erik Sahlin
Göteborg
2014.Peter Blom
Falun
2015.Marianne
Rosenqvist
2016.Maud Larsson
Vadstena
2017.Susanne Ericsson
Göta
2018.Marie Johansson
Frösön
2019.Nina backåkers
Hedemora
2020.lena ward
östersund
2021.Tara Karhu
Sastamala
2022.Jesper Karlsson
FLEN, Södermanland
2023.Paul Josefsson
Stockholm
2024.Ingolf Harms
Schneverdingen
2025.Pia Lindberg
Angered
2026.Joakim Elofsson
Målilla
2027.Sandy Wesley
Washington, USA
2028.Emma Missne
Bollebygd
2029.Eva Sundberg
Motala
2030.Dohogne
Baelen
2031.Tina
North
2032.Geoffrey
Harold
2033.Alberto
Cartagena, España
2034.Lili-Anne Lanehammar
Göteborg
2035.Louise Dahlberg
Tollarp
2036.IndianBigC
Mariefred
2037.Jenny Persson
Örebro
2038.Malin Larsson, Student
Uppsala
2039.Oyvind Tangerud
Ski
2040.Tina Jonsson
Hudiksvall
2041.Iguchi
Yuko
2042.juan garcia
colombia
2043.Simona Cinconze
Stockholm
2044.Anne-Christine Henriksson
Karlsborgsverken
2045.Andrea Jacobs
Rudelzhausen
2046.Amelie Holmgren
Söderköping
2047.Adam Bruaas Hutson
Dortmund
2048.anita grahn
örebro
2049.Louise du Toit
Greece
2050.Angelina Ferm
Jönköping
2051.Åsa Audulv
Sundsvall
2052.Kari
Wilson
2053.Marie Lustig Lantmästare
Grytåsa
2054.Mikael Karlsson
Säffle
2055.Suzanne
Åhus
2056.Robert van Sintmaartensdijk
Apeldoorn(Netherlands)
2057.Cecilia Cyntia
Jakarta
2058.Carmen Köhler
Deutschland
2059.carina sundqvist
arlöv
2060.Ninabeth Buraas
Oslo
2061.Jaqueline Styrmark
Falkenberg
2062.Ann-Charlotte Rådendal
Anderslöv
2063.Mr Kevin Clarke
Ireland
2064.Jomon
Delhi
2065.petter lindell
karlskrona
2066.stuart purcell
mr
2067.Niclas Garp
Hägersten
2068.Andreas Zechner
Hohenau
2069.Lonna O'Leary
USA
2070.Natalia Stratu
Göteborg
2071.Thomas
Heberg
2072.Laila Skytt
31434 Hyltebruk
2073.Meike
Wöllstein
2074.Hermann
Albatera (Alicante)
2075.olof Skytt
31434 Hyltebruk
2076.Marie Schröder
Fjärdhundra
2077.Dennis Ek
Göteborg
2078.Mrs Inez Doolan
Scotland
2079.Gugge Klehr
Hålanda
2080.Tina Larsson
Eskilstuna
2081.Helena Botros
Queensland Australia
2082.Dramapedagog EeweeMarie Rydgren
Motala
2083.Björn Aspelin
Falun
2084.Devlin
Maras
2085.Martin Agback
Uppsala
2086.Susan Williams
United States
2087.Bente Halvorsen
Norge
2088.Tönnes Skyman
Göteborg
2089.Carina Almlöv
Enköping
2090.Ida Reshagen
Borlänge
2091.karen lyonskalmenson
allenwood
2092.Dominic Ouvry
mand
2093.karen lyons kalmenson
USA
2094.Christiane Nachtweh
Berlin
2095.Annette Sandberg
Älvängen
2096.lisbeth jensen
veberöd
2097.Laura Lanér
Helsingfors, Finland
2098.karen lyons kalmenson
USA
2099.Roger Holmén
Stenhamra
2100.beryl gunning
Australia
2101.Linda Ringbom
Salbohed
2102.Msc Valeria Saavedra
Göteborg
2103.Ms Mhairi Duncan
Poland
2104.Judith Sandström
Trollhättan
2105.Daniel Skeri
Färnäs
2106.Louise Glendenberg Ringh
Norrköping
2107.Marie Pettersson
Åkersberga
2108.Johan Sandström
Trollhättan
2109.Monica Martinsson
Stöde Medelpad
2110.Kim Ekerstad
Linköping
2111.Barbara Medina
USA
2112.Anne Kjellgren
Trollhättan
2113.Mark Nguyen
USA
2114.Susanne Gustavsson egen företagare
Blentarp
2115.Hasse Molin
Sköllersta
2116.Gabriella Lugnberg
Uddevalla
2117.Hanna ridderstedt
Mariestad
2118.Phyllis
Huang
2119.Martina Rylander
Linköping
2120.Marita Petersson
Helsingborg
2121.Henrik Kindvall
Frösön
2122.Lars Cronheim
Höör
2123.Michele Padissis
France
2124.Viktoria Wittenberg
Kalmar
2125.Michael Mellqvist
Tyresö
2126.Klaus Adam
Straubing
2127.Ole-Morten Stenmyren
Kongsvinger
2128.Jenny Björk
Stockholm
2129.Charlotta Löfberg
Järfälla
2130.Josefine Eriksson
Götene / Falun
2131.Helena Hubáčková
Czech Republic
2132.Erika Ramkvist
Norrköping
2133.Lisa De La Haye
Nossebro
2134.nanny terschegget
ørsta-norge
2135.Daniella Hall
Skene
2136.Tommy Almlöv
Enköping
2137.Isabella Wiaczek
Lund
2138.Catrine Ejevad
Ödeshög
2139.Victoria Mårtensson
Karlstad
2140.sara a.
mellerud
2141.Pom
Göteborg
2142.inger martinsen
norway
2143.Åsa Marttiin
Västerås
2144.Isabel Ramirez
Enköping
2145.Sissel Kristiansen
norge
2146.Agnes Norlen
Köping
2147.Jan-Erik Malmqvist
Klippan
2148.Johanna
Mullsjö
2149.susan allen
unitedstates
2150.Raili Kangas
Stockholm
2151.Beatrice von Börtzell
Åkersberga
2152.marina lorieri
la ulven leve.
2153.Henrik Björkman
Järfälla
2154.Julia Edwards
United Kingdom
2155.emeli klaar
kristianstad
2156.Miss Oktober Heighway
England, UK
2157.kennet wadst
vellinge
2158.Ann-Margret Andersson
Malmö
2159.sabrina
deerlijk(belgie)
2160.Annelie Rudensten
Gällstad
2161.Gun Gardbo
Fjärestad
2162.Linda Rolf
USA
2163.Jason Carter
UT,USA
2164.Tony Höglin Uggleklappare
Göteborg
2165.Sara Kallus
Norrköping
2166.loredana
italy
2167.Erika Anderson
Nunavut
2168.Patricia
Gonzalez
2169.Moa Svensson
Rydal
2170.ildiko vidovics
italy
2171.Hellen Baridon
USA
2172.Annika Karlsson
Kungsör
2173.Matilda Breideborn
Göteborg
2174.Lars-Erik lidbäck
Borlänge
2175.sally sorensen
westerly
2176.Joakim Sjögren
Oxelösund
2177.Gunilla Persson
Löddeköpinge
2178.Hanna Björkman
Bromma
2179.Ulf Malm
Lund
2180.Alexander Friberg
Stockholm
2181.Timmy Persson
Nässjö
2182.Willemijn Hagewoud
Hjo
2183.Elisabet Jonsson
skärholmen
2184.Joakim Wahlström
Lidköping
2185.Robin Thomas
USA
2186.Amanda Lidekrans
Saltsjöboo
2187.roxie schliesman
holmen
2188.Angelica Fredriksson
Skövde
2189.Renee Rasmussen
Slagelse
2190.Alf Holm / snickare
Stockaryd
2191.FERRERO FABIENNE
beziers france
2192.Christoffer Patriksson
Götene
2193.jens bratt
storå
2194.Eva Helena
Stockholm
2195.Sonja Olsson
Uddevalla
2196.Jakob
Nyköping
2197.Camilla Rosenfeld
Danmark
2198.katrina kissinger
united states
2199.Rose-Marie Johansson
Varberg
2200.Dalila OUAI
France
2201.Sofie gustafsson
Malmö
2202.Lena ståhlbrandt
Upsala
2203.Konrad Bayer
Duesseldorf
2204.Robin Lidekrans
Ljusterö
2205.Anna Ljungberg
Vellinge
2206.Mr. Greg Matthews
Toronto, Canada